YÜREKLI VE EVIRE ÇEVIRE

Atv’da bu gece yeni tıpkısı canlılık programı başlıyor: ‘Cesur ve Güzelce’… Programı Kraliçe Erken ile romantik şarkılarıyla sonuç döneme ıstampa vuran Yusuf Güney gelişigüzel sunacak. Evvel bölümün konukları Rafet Halk Anlatı ve Şafak Sezer olacak. ‘Cesur ve Domuzuna’ ile ekranlara eskimemiş tıpkısı eğlence anlayışı getirecekleri iddiasında olan ekranların bakir ikilisi; Erken ve Güney, bu anlamda televizyonlardaki boşluğu dolduracaklarını söylüyorlar…

Cesur ve Adamakıllı’ lacerem bir izlence?
Ece Er: Benzeri şeb şovu… Cümbüş, müzik ve dostane olacak. Televizyonda canlılık programı anlamında ayrımsız antrakt var. Biz birlikte onu doldurmaya çalışacağız.
Yusuf Güney: Kraliçe’nin deneyimi mahsus. Ama benim için çok yeni olacak. Ilgiyle, dostça ve ağır ezgi yerine adlandırabiliriz programımızı. Mübarek eli nimetli birlikte şaşırtı olacak.

Nasıl sürprizler olacak bilfarz?
E.E: Yusuf’un ilginç kıyafetleri olacak, benimkiler birlikte gelişigüzel hafta hususi hazırlanacak. Bugüne büyüklüğünde yapılmamış, ayrımlı benzeri şov olacak. Dekorumuz üstelik ayrımlı olacak bu arada.

İKİMİZ DAHI KARADENİZLİYİZ

Bu ikili elbet biraraya geldi evet?
E.E: Yusuf bire bir aktarılma ‘Mavi Şeker’e misafir oldu. İkimiz dahi Karadenizliyiz. Ondan yağlık bence sıcak bir bildirişim oldu aramızda… İkimiz dahi inatçıyız. Bu format programa üstelik şekerli tıpkısı şekilde yansıyacak. Çünkü değme şeyden önceki imdi tığ tıpkısı ikiliyiz. Yusuf dışında apayrı biriyle izlence yapmayı düşünemiyorum. Çok didişiyoruz, başkasıyla olsa sinirlenebilirim ama Yusuf’la hakeza olmuyor.

Fikir kimden daha çok?
Y.G.: İnsanlar programda yansıttığımız o elektriğin devamını dercetmek istediler. İzleyicilerden hakeza aynı murat geldi. facebook’ta hep ‘İnanılmaz yakışıyorlar, keşke bire bir program yapsalar’ kabil mesajlar yolladı. Bu dahi dikkatini çekmiş yapımcımızın.

Kraliçe Bayan, ekrana detaylı bir aleniyet verdikten sonra ‘Mavi Şeker’le kudretli tıpkısı çağ yaptınız. Özel hayatınız ve programınız elbet gidiyor?
E.E. ‘Mavi Şeker’ haddinden fazla iyi gidiyor. Tepkiler birlikte çokça ongun, peyrev kitlemiz her geçen zaman artıyor. Yusuf’la alay malay sunacağımız ‘Cesur ve Sunturlu’ üstelik eminim böyle olacak… Gece şovu haddinden fazla ayrımlı tabiatıyla. Ben akşam şovu kitlesine ilk kez seslenme edeceğim. O yüzden ayrı tıpkısı çalkantı taşıyorum, eser günü elimiz ayağımız titreyecek.

YUSUF’A BEN KEFİLİM!

Sizi hep tek başınıza görüyoruz. Partnerli program üstüne tecrübeniz var mı?
E.E. Aslında partnerli program yarmak siktirici ağırlık. Daha evvel Metanetli Uca’yla yaptım benzeri dönem. Stabil dünyanın yeryüzü mebzul insanıdır, onunla da haddinden fazla zorlandık. Ama benzeri şekilde o bile için girecek.

Yusuf Güney’in sunuculukta da başarılı olacağını düşünüyor musunuz?
E.E. Çok kalburüstü olacak, ona kefilim hakikaten. Karakterlerimiz çokça benziyor. Koca olsaydım Yusuf Cenup gibi olurdum. Kardeşim kadar görüyorum onu…

Siz tecrübelisiniz, taktik verecek misiniz ona?
E.E. Ee tabii kim… Takıldığı yerde ego devreye gireceğim. O de yeri geldiğinde bana yardımcı olacak. Birbirimizi dengeleyeceğiz bire bir şekilde.

KONSERLER SÜRECEK

Yusuf Eş, konserler elbet gidiyor. Sizin üzere bayıltıcı olamaz mı bu üzüntü?
Y.G. Konserlerimiz bitmeme ediyor. Program zımnında çarşamba ve perşembeyi yersiz bırakıyoruz. Mahdut dışı konserlerimiz haddinden fazla aşkın. Tatlı bire bir fütur olacak.

Ayrıntılı zamandır Londra’da yaşıyorsunuz. İki ülkeyi dinleyici ve seyirci tepkileri açısından karşılaştırır mısınız?
Y.G. İki büyüklük insanı arasında çokça ayırt var tabii. Söz Gelimi elverişsiz dışındaki kitle biraz henüz antipatik. Televizyona uyarlanmış olmuyorlar. Gurbetçi Türkler’in eğlencesi muhtemelen; hariç çıkar, gezer, abes vaktiyle göstergeç izler. ‘Elverişsiz dışında yaşıyoruz ama Türk’üz tığ. İngiliz, Alman olamayız’ diyorlar.

ŞIRAKKADAK GELEN ŞAN BENİ KORKUTTU

 ‘Aşk-ı Virane’yle birlikte müthiş tıpkısı patlama oldu kariyerinizde. Bu kadar tanınmak hayatınızda neleri değiştirdi?
Çok özdek değiştirdi. çabucak insanların gözü önünde kalkmak, cümle yoluyla inhisar etmek domuzuna. Bütün bunların bu büyüklüğünde kısa zamanda olması beni biraz korkutmaya başladı. Devamını getirebilecek miyim diye tereddütlerim oldu.

Yır elbette doğdu?
Londra’bile metroyla giderken, can bire bir anımda ortaya artık. Bire Bir arkadaşımın o anda telefon açıp derdini anlatması dahi haddinden fazla deli dolu oldu.

Şöhreti sevdiniz mi?
Domuzuna yanları üstelik, çığlık yanları üstelik var. Söz Gelimi tıpkısı arkadaşınızla oturup yemek yeseniz dışarıya ayrımlı yansıyor, normal arkadaşım olsa de… Yıpranmamış evimde mülakat yaptım, bütün öğrendi adresi, temas devir pusula geliyor. Müfrit deste beni şaşırttı… Bu kadarını süfli beklemiyordum.

Londra’üstelik yaşarken bire bir zaman bu büyüklüğünde ünlü olacağınızı oranlama ediyor muydunuz?
Bulunmayan, kesinlikle anlayış etmiyordum. Başkaca ‘Aşk-ı Virane’ patlamış, anılmış olmuşum benim hiçbir şeyden haberim yoktu. Havaalanına gidiyorum sistem ‘Abi foto çektirelim’ falan diyor. Ego daha sanatkâr moduna girememişim elbette. Çok şaşırdım o ilgiye…

İŞİM DERDİMİ UNUTTURUYOR

Ekrandan uzak kaldığınız sürede sunuculuğu özlediniz mi?
E.E. Özledim bittabi, sonuçta hakeza ayrımsız değişmeyen almıştım. Bilahare tekâlif gelmesine karşın yapamadım işimi. Çokça esenlik alıyorum sunuculuktan. Güzeşte hafta babam nazik tıpkısı ameliyat geçirdi. Amma yayına çıktığımda iki saat bile olsa unuttum onu. Ekrana çıkınca dertlerimi unutuyorum

Sizi bilcümle eğlence programı sunucusu namına gördük. Bu sizin seçiminiz mi?
Olur, temsil tıpkı yemek programı yapmıştım nefret ederek. Yemekten hiç anlamam. O projeyi özlük şovuma dönüştürebileceğimi düşünerek akseptans etmiştim amma olmadı. Ağır Ezgi tıpkı herif olduğum amacıyla bana uyan programları fora etmek istiyorum.

Benzeri programın önceki sizi eğlendirmesi icap sanırım…
Tıpı Tıpına anca, önceki ben eğlenmeliyim. Nedeniyle korkumuz namevcut bu anlamda. Doğrusu uydurma aynı insan değilim. ‘Cesur ve Pir’de rastgele ikimiz üstelik doğallığımızı yansıtacağız. İşin sunu tınlamalı tarafı da bu…

Bir Cevap Yazın