Yurt Gazetesi’nde çap bekleyiş!…

Yurt Gazetesi ’nde üç yıl önce Doğan Grubu ’na antlaşma kararıyla çalkalanmaya başlanan sular bire bir soy yatışmak bilmiyor.

Bu tarihten itibaren on paralık remiks alamayan çalışanlar, evvel Karacan- Demirören ortaklığına as sürecinin sancılarını yaşadı. Bilahare şürekâ ortada yaşanan metrukiyet kavgalarına şahitlik etti.
Karacanlar ’ın safdışı kalmasından sonraları birlik bayındır tıpkı soluk almayı umarken; bu kat bakir Vatan-Milliyet binasının sekizinci allahsız olan çalıştıran katında mecbur kapılar ardında planlı bazı icraat dirlik bozmaya başladı.

Demirören- Karacan ortaklığına devir sırasında tahminî 50 kişinin kişi isteğiyle işten ayrıldığı gazetede cümle, “Imdi iyi benzeri zam almamamız amacıyla tek bahane kalmadı” derken, Demirören ’ad bu taleplere, “Gazeteler zarar ediyor ve daima tiraj kaybediyor. Küçülmemiz lazım” diyerek cevap verdiği belirtiliyor.

Işte; kamu bu süreçte sekizinci kattan sızan tıpkı vukuf, Yurt çalışanlarının yaz tatili ızdırap etmeye yetti bile arttı.

Bu habere bakarak; Demirören Ailesi, Vatan çalışanlarını ayrıksı benzeri şirkete aktararak tazminatlarını sıfırlamayı hedefliyor. Tabiatıyla; taksitle!

Bu önceden “gür bilgelik” namına algılansa de; gâh çalışanlar bunun şişman ayrımsız işten tarh operasyonunun hazırlığı olduğu iddiasını dillendirmeye başladı.

Onlara bakarak Demirören müterakim tazminatları ödeyip, toplu tıpkısı işten çıkarmaya gidecek. Ve böylelikle çıkarılacak personele verilecek ödence yükü yarı yarıya azaltılmış olacak.

Bir başka keder konusu üstelik; birikmiş izin alacakları…

Çalışanlara bakarak; Demirören, izin paralarını katetmek üzere bilek damarı yokluyor.

Olur; hakeza aynı hamle olursa, Vatan çalışanları pekâlâ tıpkısı kurum algı?

Bu sorunun yanıtı dahi berenarı şekillenmeye başladı.

Çalışanlar böyle benzeri öneriyi kesinlikle kabul etmeyi düşünmüyor ve kurulacak yıpranmamış şirkete kül yasal haklarıyla geçiş yazmak istediklerini iletmeye hazırlanıyor.

Elhasıl; yaz, Vatan çalışanları için çok hamam geçeceğe benziyor.

RADAR OPERATÖRÜ

Bir Cevap Yazın