Yüze yeni deneyimsizlik aşısı!

İHA’nın haberine bakarak serencam yıllarda özellikle hamur hücreden zengin yağ hücresi uygulamaları anti aging tedaviler arasında yeryüzü çok tercih edilen yöntemler oldu. Bu yöntemlere ayrımsız yenisi elan eklendi. Nanofat uygulaması adı verilen yöntem batın deliği çevresi, kasık içi ve diz içi yağlarından elde ediliyor.

Özellikle göz kapağı çevresi amacıyla iddialı benzeri beğenilen formül olan Nanofat uygulamasına müteveccih bilinmeyenleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar anlattı; “2001 yılında yağ hücrelerinin çok büyük tıpkısı kaynak göze kaynağı olduğu saptandı. O yıla kadar yapılan ve faal olan makrofat yağ hücre transferleri bu gelişmenin arkası sıra değişmeye başladı. Yağ hücreleri ana hücrece zenginleştirilerek verilmesi bastırık süresini uzatırken tamir gücünü de artırdı. Mızrap iliğinden elde edilmesi daha ağırlık olan mahiyet hücreler yağ dokusundan kolayca ve az daha tıpkı miktarda mızrap iliğinin 1000 cani kadar elde edilmeye başlandı. Esas hücreden ensesi kalın yağ hücresi uygulamaları mikrofat yağ enjeksiyonu özellikle beniz gençleştirmede yüzün genelinde oranları sağlamada, volumetrik beniz germede, nesiç kalitesini arttırmada çalışkan oldu. Fakat cildin en son tabakası, ayn çevresi, üzeri ve kayırıcı ağız kadar bölgelerde aplikasyon güçlükle kaldı.

Nanofat uygulamasının gelişmesi ile elan evvel göze yapılamayan toprak ve katmanlara da hücre verilmeye başlandı. Öncelikle detaylı benzeri kanülle lokal duyum yitimi altında yağ hücreleri elde ediliyor. Diz içi, kasık içi ve poyra deliği çevresi nanofat amacıyla sunma ülkü bölgelerdir. Elde edilen yağ hücreleri özel ara sıra aparatlar ile emülsifakasyon işlemine tabi tutuluyor ve nanofat adı sunulan karışıma dönüştürülüyor.

CANLANDIRMA, GERME VE LEKE AZALTMA AYNI ANDA

Nanofat uygulamasının etkileri 1-3 ay arası başlıyor. Cildi canlandırıcı, lekelerin azaltılması ve germe etkileri vardır. Haddinden Fazla tafsilatlı iğnelerle cildin arka sıcaklıkölçer kırışıklıklarına, hasar görmüş, rafine ve kalitesi azalmış değme deri bölümüne, göz kapağı derisine, dal derisine enjekte ediliyor.

Ilmî çalışmalar nanofat içerisinde yağ hücresinin kalmadığını ve temel kendisine hakikat hücreden oluştuğunu göstermiştir. Nanofat içerisinde kâin sitokin adı verilen maddenin growth etmen açığa çıkmasına hastalık olan bir süreci başlattığı ve bununda hasarlı dokunun tamiri için kocaman olduğunu göstermiştir.

BAŞKA İŞLEMLE GELIŞIGÜZEL KULLANILABİLİR

Kişide cirim kaybı varsa soy hücreden zengin mikrofat yöntemi ile gelişigüzel kullanılması uygundur. Yüz germe kadar operasyonlara dahi eklenebilir. Yüz gençleştirme işlemlerinde kâffesi bozmamak üzere değme tabakaya yönelik işlemlerin eklenmesinde üstünlük var.”

Bir Cevap Yazın