‘Yüzsüz kadınlar’ın pazarlandığı sanal tezgâh!

Konuşu akse ve bayağı para tutkusu onlarca genel ağ alışkanlık sitesinde “kardeşçe kadını” yaratmış durumda. “Operatör” adı sunulan kadınlar, tuhaf tıpkısı tuzağın içindeler. Bu konuda hayatiyet gösteren internet sitelerini incelediğimizde, özellikle dinç kadınların, şüphesiz tıpkısı hayatın içine çekildikleri gerçeği ile karşılaştık.

Evli yahut yalnız kadınlara, “evde servet kazanabilirsiniz” vaadiyle ulaşan şirketler, emniyetsiz bir gemilik oluşturmuşlar. Seksüel açlık çekici erkeklerin emniyet kartlarından çektikleri paralarla kasalarını dolduruyorlar. “Mal üzere hangi olsa yaparım abi” kültürünün hamur saldığı bir toplumun, bu anlayışından nemalanıyorlar. Tendürüst kadınları çeşitli yollarla bu garip sarmalın içine doluyorlar. “Evinizde sohbetle dünyalık kazandırıyoruz” kabil bir balonla, terbiyesiz tekliflerde bulunuyorlar. Netteki yordam sitelerinde “aktif eş” anonsuyla, sesi ve bedeni pazarlanan kadınların şişman çoğunluğu, sivri bire bir dirim uğruna bu çirkin hayatı seçiyorlar.

Müfrit ve ışıldak avlu merakı, bu bozuk sarmala çekiyor. 900 ’lü hatların kapatılmasından bilahare patlayan etken sohbet” hatları, erkeklere “etkin” kadınların sesini ve web kameradan görüntüsünü satıyor! Seksüel sömürünün, varoşlarda binlerce eve girdiği bu sektörde maskaralık diz boyu. Bu işi işleyen şirketlerin çoğu Facebook ’ ta de alıcı avında.

Çağrıları; “Ayda şu büyüklüğünde yutmak isteyen bayanlar. Eğer eşinize, ailenize katkıda düşmek isterseniz… “ diyerek başlıyor. (Avrat, kocasına ’sanal kuma ’ ile yardım yapacak!) Bu çağrı mesajlarının sahiplerine bakarak, “bilgisayarı ve interneti” olan herhangi bir avrat işe başlayabilir!

Sitelerinden evli kadınlara belirtik bu işi öneri ediyorlar. “Evinizden bire bir kaç saat ayırarak çokça para kazanabilirsiniz” cümlesiyle ağı atıp, takılanları bed mecralarına çekiyorlar.

Nette, bu alanda canlılık gösteren onlarca adrese ardılmak olabilir. Bu siteleri kuran şirketlerin, pis çukurlarına çekecek mevhum güzergâhları bulunuyor. O şirketlerden birinin web sitesinde, “işe çağrı” mesajında (sitenin adını vermiyoruz. Zira bu rezillerin ekmeklerine yağ sürülecek) “umumi bölüm” ve “özel basar” diye niteleyerek nitelemeler var.

Genel Bölüm; sanki “ahlaklı” kadınların odası! “Bu odada ahlaka hilaf durumlar teşhir etmek yasaktır. Konuşmalarınıza ve giyiminize ehemmiyet vermeniz gerekmektedir” şeklinde ayrımsız ibare var.

Hususi Dide denilen biçim içinse; “Burada seçkin şey tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır, gelişigüzel özdek sizin kontrolünüzde!” duyurusunu yapıyorlar. Bu kanalda işlemek isteyen müfrit özentisi içindeki kadınlara daha fazla dünyalık teklif ediyorlar.

Namusa bak!

Sitede sorulu yanıtlı meşruhat da var.

Sorulardan biri şöyle: “Özel odaya alan kişi benden ayrımlı taleplerde bulundu, hangi yapmalıyım?”

Şirketin buna önerisi şöyle:  “Özel bakış tamamen sizin kontrolünüz altındadır. Üyelerle mülakat şeklinize hususi odada müdahale edemiyoruz. İstediğiniz biçim sohbetlerde bulunabilirsiniz. temas zorunluluk yoktur!”

Orada “üyeler” diye niteleyerek saraka ettikleri; bu görüşmeyi çıkarmak üzere cesaret kartlarından dünyalık çektikleri adamlar. Bilcümle iş, banka kartlarından tonlarca paralarını çekip, yoldukları erkeklere bir “hilaf” ortamı hazırlamak.

“Webden etken kardeş kardeş” anonsuyla pazarladıkları kadınların, “özel çekmece” larda cinsellikleri sömürülüyor. Yani, “çok servet sarmak, derslik atlamak istiyorsan ’mevhum fuhuş ’ yap!” eylemek işin özü…

Mevhum kardeş kardeş kadınlarının webcamda yüz göstermesi mecburi değilmiş! Yani ikiyüzlü ahlakın işlediği bu toplumun işgüzar “girişimcileri” şunu demeye getiriyor: Sen mahallenin sokaklarında namuslu sıkılgan yaşayacaksın ama evin içinde bire bir kameradan kendini tanımadığın adamlara pazarlayarak, mülk kazanacaksın.

TV dizilerinde, reklamlarda, magazin dünyasında özenerek izlediğin baş döndürücü, özentili sevimli kavuşacaksın. Mahallende, çevrende tezyinî yerine sunduğun “namusuna benzeri iptal gelmeyecek!”

“Seçkin özdek kontrol altında” diyerek çıkıp mütekellim mezun zatların, evli kadınların de sergilendiği bu pazara sessiz kalmasına ise diyecek benzeri söz var mı? “Serbest etraf” denilen herhalde bu!

KadınMedya.com / Bilim/Çözümleme-Asya Dereli

 

Bir Cevap Yazın