Yüzünüzü makul yıkıyor musunuz?

Akşam’dan Bayram Ayı Özçelik’in yazısı…

Yüzünüzü yıkarken ilgi edeceğiniz hasis detaylar ise size ışıl ayrımsız ten sunacaktır. Deminden gelelim cildiniz için yüzünüzü doğru şekilde yıkamanın püf noktalarına.

Ülküsel ısıda yıkayın

Önceki ve sunma öncelikli tembih su sıcaklığını ayarlamanız olacak. Beniz yıkamada yapılan genişlik büyük hatalı, suyun sıcaklığının ayarlanamamasıdır. Yüzü, buz kadar suyla yıkamanın gözenekleri küçülttüğü sanılır amma bu yoğun olan gözeneklerin içindeki istenmeyen maddelerin içeride sıkıştırıp bırakmayacağı amacıyla makul değildir. Isıdam akarsu de, cildin nemini emerek daha çok kurumasına hastalık olur. Ülküsel olan, ılık akarsu kullanmaktır. Fakat cildinizde kızarıklar varsa, kılcal damarlarınıza sıkıntı yapması üzere soğuğa yakın suyla yıkayabilirsiniz. Cilde engel veren bildirme mehabetli şeylerden biri da anif ve kireçli sudur. Bunun için yüzünüzü, yıkadıktan bilahare sodayla durulayın. Soda realizasyon edilemiyorsa içmece suyuyla durulamalısınız. Yıkama sırasında ellerin süfli yöne hareketleri sıkıntısız, üst hareketleri hafif baskılı olmalıdır. Dairevi bir beniz yıkama tekniğiniz varsa daireler dostça dışa akıllıca olmalı ve yukarı sâdır kat işleminde yük biraz elan aşkın olmalıdır. 

Az Buçuk da hizmet

Cilt ve üzeri bakımınız çokça kebir. Beslenmenizde vitaminleri sakim etmeden cildi dışardan bile desteklemelisiniz. Natürel giysiniz olan derinin metin yaşaması üzere bildirme mefret ihtiyaçları ağartılmak ve nemlendirilmektir. daim cildinizi gani güzel bire bir temizleyici ile temizleyip tonikle canlandırın. Akıllıca seçim çokça kocaman: Cildinizin seveceği temizleyici ürünleri seçilmiş üzerine parfümerideki bey uzmanından yardım alabilirsiniz. Cildiniz temizlendikten bilahare genişlik koca hizmet malzemeniz ayrımsız nemlendirici olacaktır. Işte bunlar ana hizmet malzemeleriniz. zaman zaman da tıpkı maskeyle cildinizi uyandırıp canlandırabilirsiniz. Kap zaman dönümlerinde özel bakımlara gereksinim duyar.

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın