Zahide Yetiş’ten geçmiş mektup!..

Hanay giderek, rastgele yerde size tıpkısı şeyler fısıldıyor…

Aşka, başarıya, ayrılıklara, yeni başlangıçlara dayalı… Hangi kadarını duydunuz? Ne kadarının farkındasınız?..

Deminden benzeri sefer açıyoruz size, ilerleyelim beraberce, duymak ve farkında tutmak için…
…

Zahide Yetiş ilk kitabı “Dinle! Hayat Sana Fısıldıyor…” ile kalbini kalemine dökerek ruhumuza dokunuyor. Birbirinden farklı soy hayatları okuyacağınız bu kitapta, uzmanların verdiği içten görüşlerle da bilgilerinize yenilerini ekleyeceksiniz. Yaşarken sırrının farkına varamadığımız, arada sırada bizi duvardan duvara çarpan, bazı bazı dahi pamuklar içine düşmemizi sağlayıcı enteresan hikayeler…

Kitapta neler namevcut ki… Aşk, evlilik, aldatma, metrukiyet, üvey anne, kayınbaba, kayınvalideler, bala rekabeti, kadınların çekindiği ‘özge kadın’… Özetle hayata ve ilişkilere dayalı herhangi bir şeye yapışık yazıları keyifle okuyacaksınız.

“… Tesadüflere inanmam ego, hayatımda dokunduğum tek canlının rastgele orada olduğuna dahi inanmam. Yapabildiğim iyiliklerde, o kişinin nasibine ulaşmasında hemen açacak sayarım kendimi. Bana işlenmiş kötülüklerde birlikte kıpırdak olmam ve öğrenmem amacıyla hikmet ararım zarfında. Bahtlı sayarım kendimi ve bana verilenlere bilcümle şükrederim, olmayınca da ayaklanma etmem. Elimden, dilimden, aklımdan gelenin genişlik iyisini yaptım der giderim. Hatalarım olmasaydı, tecrübelerim da ve tabiatıyla bu kitap birlikte olmazdı. Aha cemi bunların toplamı yerine yaşamdan süzerek damıttığım hikayeleri sizinle paylaşıyorum…”

 

Bir Cevap Yazın