Zaman lekelerine bitkisel çözüm!

Sözcü’dahi yer düzlük habere göre Çevik, “A,C,E vitaminleri tendürüst yeregeçen, kayısı ve domateste çokça kâin Beta Karoten ’i bezdirmek çokça makro. Bu vitaminlerin antioksidan değerleri çokça yüksektir ve güneşin cilde verdiği zararlarla savaşıp cilt hasarlarını onarır” dedi.

Yaz mevsiminde çağ ve deniz sonrası cildin kaybettiği akarsu ve nemin  hesabına konması gerektiğini de tabir eden Çevik; “Cilde mineral içeriği yüksek tonikler ve faziletli akarsu içeriği olan nemlendiriciler uygulanmalı. Ciltteki gönen oranı özellikle mevsimsel geçişlerde çok önemlidir. Zira yazın cildimiz UV ışınlardan etkilenir ve sonbahar gelince kararmış, bronzlaşmış, kurumuş ve kırışmış peki” diyerek konuştu.

Cildi yenileyen gıdalar

Çevik, evden çıkarken de ruz yardımcı mahsulat kullanılmaya devam edilmesi konusunda uyarıda bulundu. Dönme ışığının olduğu değme mevsimde ve saatte cildin UV ışınlarına maruz kaldığını ve yaşlandığı hatırlatan Çevik, cildi yenilemek ve yaşlanmayı yavaşlatmak amacıyla vacip vitaminlerin bulunduğu gıdaları şöyle sıraladı:

A vitamini: Karaciğer, yağ, benzen, peynir, testis sarısı
E Vitamini: Bitkisel yağlar.
C Vitamini: Maydanoz, çilek, limon, domates, semizotu
Karotenoidler: Beta karoten Ispanak, marul, lahana, brokoli, kavun, şeftali, yeregeçen, kayısı
Lutein: Yeşil yapraklı sebzeler, husye sarısı, hayvancasına yağlar
Likopen: Domates, lamba karpuzu, al greyfurt
Kuersetin: Elma, üzüm, sulu zırtlak, domates, soğan, marul, brokoli, karalahana, iğ tohumu, çay, çiçek boyası içki kadar içecekler, ginko biloba, zeytinyağı, propolis
Omega-3-Çoklu doymamış yağ asidi: Balık antagonist
Resveratrol: Üzüm kabuğu, düz fıstığı, al içki, dut
Öz polifenolleri: Yeşil öz

Bir Cevap Yazın