Zaman ne şehirlerde okullar dinlence?..

Milliyet’te vadi düzlük habere göre İstanbul’bile 19 Ev Salı okullar dinlence olacak mı sorusu cevabını buldu. Valilikten yapılan açıklamaya bakarak bugün İstanbul’de eğitim bilimi ve öğretime devam edilecek.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in geri akşamki açıklaması şöyle: “Meteorolojik verilere bakarak karyağışının ferda öğlenden itibaren azalarak İlimizi terketmesi beklendiğinden eğitim öğretime devam edilecektir.”

OKULLARIN DINLENCE OLDUĞU TOPRAK VE İLÇELER

KOCAELİ

Kocaeli ’birlikte taşımalı sistemle eğitim bilimi veren okullar kar yağışı dolayısıyla tatil edildi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından, “Meteorolojik verilere göre kar yağışı azalarak  ilimizi tecezzi edeceğinden, yetişek ve öğretime devam edilecektir. Fakat ülke genelinde taşımalı terbiye ve hususi terbiye ve iyileştirme merkezlerinde eğitime açıklık verilmiştir” açıklamasında bulundu.

SAMSUN

Samsun’un Mıntıka ve Çankırı’nın Çerkeş  ilçesinde ilk ve mutedil aşamalı okulların pahal hava koşulları nedeniyle dinlence edildiği bildirildi.

Kaymakamlık Milli Yetişek Müdürlüğü yetkilileri yaptığı  açıklamada, karşıt hava şartları zımnında Havza ve Çerkeş’te birlik önce ve ılımlı  kademeli okullar ile taşımalı terbiye kapsamındaki okulların 19 Ocak Salı tatil  edildiğini belirtti. Yetkililer, Bölge ilçesinde milli eğitime sınırlı okullarda fariza eden  sakat personelin dahi tıpkısı gün yetkilendirilmiş sayılacağını ifade etti.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ ’dahi ile ilçelerinde hareketli olan kar yağışının peşi sıra vilayet kararıyla il genelinde tam geçmiş ve ölçülü aşamalı okullarda terbiye öğretime 1 günlüğüne küşayiş verildi.

BALIKESİR

Balıkesir’in 5 ilçesinde okullar tatil edildi.

Manyas, Savaştepe, Rutubet, Bandırma ve Marmara ilçelerinde okullar tatil edildi. Mülk Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Manyas, Savaştepe, Rutubet, Bandırma ve Marmara ilçelerinde pahal albeni koşulları nedeniyle okulların 19 Eş Salı tatil edildiği bildirildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale Valiliği, kar tatilinin kapsamını genişletti. Diyar merkezindeki tüm resmi ve özel okullar Salı günü dinlence edildi.

Çanakkale’üstelik hırçın hava koşullarının etkisini sürdürmesi nedeniyle, Çanakkale Valiliği okullardaki kar tatilinin kapsamını genişletti. Buna göre, Çanakkale model ilçede tamlık resmi ve özel okullar, Salı günü dinlence edildi. Kampana, Yenice, Biga ve Gelibolu ilçelerinde okulların hep tatil edildi. Lapseki, Gökçeada, Eceabat ve Ezine ilçelerinde taşımalı eğitime tıpkı bölüm ara verildi. Özge ilçelerde yetişek normal şekilde bitmeme edecek.

SİVAS (KANGAL)

Sivas ’ın Kangal ilçesinde aksi hava raporu dolayısıyla eğitime tıpkısı çevrim mesafe verildi.

İlçede sabah saatlerinden itibaren çalışkan olan kar yağışı dolayısıyla Kangal Kaymakamlık Hıfsızzıha Yerleşmiş ’nun aldığı karar neticesinde önceki ve ılımlı kademeli okullarda eğitime vuzuh verildi. Antrparantez kamuda çalışan iki canlı ve mânialı personeller dahi yönetsel izinli sayılacak.

YALOVA

Yalova  Valiliği çalışkan olan kar ve tipi yüzünden el genelindeki okullarda eğitime tıpkısı dönem süreyle vuzuh verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Yetişek Müdürlüğü ’nün internet sitesinden duyuruldu.

DENİZLİ (ÇAMELİ)

Denizli ’nin Çameli İlçesi ’nde cemaziyelevvel geceleyin başlayarak etkili olan kar yağışı sonrası okullar tıpkı günlüğüne dinlence edildi.

BAYBURT

Bayburt’un Demirözü ilçesinde fırtına zımnında eğitime  ayrımsız zaman mesafe verildi.

Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, fırtınanın kaza genelinde akşam ezanı saatlerinden itibaren hareketli olmaya başladığını  söyledi. Meteorolojik verileri birlikte dikkate aldıklarını belirten Yıldızhan, “Kaza merkezi, sadık belde ve köylerimizde terbiye öğretime meydanlık verme kararı aldık.  Yine sakat ve gebe kamu çalışanlarımızda tıpkı bölüm yönetimsel mezun sayılacak” dedi.

Bir Cevap Yazın