Zaman ne şehirlerde okullar tatil?..

Hürriyet’te düzlük düz habere bakarak aha o şehirler…

KOCAELİ

Kocaeli’de zaman (pazartesi) korkulu kar yağışı beklenmesi zımnında okullar dinlence edildi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter adresinden yaptığı açıklamada, “Meteorolojik bilgiler ve ağır kar yağışı uyarısı doğrultusunda 18 Eş Pazartesi günü ilimizde eğitim bilimi ve öğretime vuzuh verilmiştir” paylaşımında bulundu.

Kocaeli Valiliği ’nden yapılan bağlanmış açıklamada ise şöyle:

“Meteorolojik verilere göre; yavaş yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceği, Pazartesi ahit boyu kar yağışının devam edeceği anlaşılmıştır. Bu nedenle; kar yağışının komütatör trafiğinde ve muvakkat ulaşımında misil açabileceği olumsuzluğa ve mağduriyete kayran susmak amacı ile el genelinde anaokulları, önceki, mutedil ve liseler ile iyileştirme merkezleri eğitim ve öğretime Pazartesi haset tıpkı dönme müddet ile vuzuh verilmesi akıllıca görülmüştür. Aynı devir kamu çalım ve kuruluşlarında etkin özürlü ve iki canlı personel idari izinli sayılacaktır”

SAKARYA

Sakarya’de aksi hava durumu nedeniyle taşımalı terbiye sunulan okullar bugün (pazartesi) tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, bati yağmurun ardından başlaması beklenen kar yağışının gelişigüzel olumsuzluğa veya mağduriyete kat açmaması için kent genelinde taşımalı yetişek veren kamu okullarda eğitime bugün (pazartesi) küşayiş verildi.

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, kar yağışı zımnında zaman (pazartesi) okulları 1 periyot tatil etti. Dinlence kararını, İstanbul Valisi Vasip Mecnunca twitter hesabından duyurdu. Delicesine, “Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın (pazartesi) öğleden sonradan etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete kez açmaması amacıyla eğitim bilimi-öğretime pazartesi günü bir dolaşma süreyle küşayiş verilmiştir” dedi.

MANİSA

Manisa’nın Demirci ilçesinde sakil kar yağışı dolayısıyla eğitime zaman (pazartesi) açıklık verilecek. Kaza merkezinde sağanağın peşi sıra başlayan kar yağışı, ulaşımda aksamalara hastalık oldu. Çokça sayıda hasarlı trafik kazası meydana gelirken belediye ekipleri yolları açıkça tutabilmek için kar ayıklama çalışmaları yapıyor.

MUĞLA

Muğla ’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile önceki ve ölçülü basamaklı okullarda eğitime bir bölüm süreyle duruluk verildi.

Muğla ’de albeni muhalefeti nedeniyle eğitime bir periyot mesafe verildi. Muğla ’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18.01.2016 Pazartesi haset ilk ve itidalli basamaklı okullarda eğitime tıpkı dönem süreyle açıklık verildi.

Bir Cevap Yazın