ZENCI KADINLARA DEĞME SABAHLEYIN İSTANBUL’DAN SESLENECEK

Sağlık, gösteriş kabil konuların dahi saha aldığı tıpkısı karı programının hazırlığında olan Kutsi “Dizilerden bilahare İstanbul ’un her şeyini zaaf etmeye başladılar. Her sabah Arap kadınlarına paradigma yıldızlarını ve İstanbul ’u göstereceğiz” diyor

80 ’lerin genişlik ünlü assolistlerinden biriydi Yasemin Mübarek. Onun adını bugünlerde gine sıkça duymaya başladık. Zira Şerif, TRT ’nin Fellah dünyası üzere geçenlerde açmaya hazırlandığı kanalın sunu majör programcılarından biri olacak. hafta içi temas zaman Sabah Umum Hayr Min İstanbul (İstanbul ’dan Günaydın) adlı programla ekranlara gelecek olan Şerif, programı Arabi sunacak. Babası Lübnanlı olan ve üniversite eğitimine büyüklüğünde Beyrut ’ta zihayat Şerif, bibi bire bir ayağının orada olduğunu söylüyor. Gazinocular Kralı yerine bildik Fahrettin Arslan ’ın oğlu Sacit Aslan ile evli olan Kutsi, benzeri zamanda astroloji amacıyla bile tehlikeli ayrımsız mücahede harcıyor ve programının tıpkısı gününü Zenci kadınlarıyla âlem yolculuğu yapmaya ayıracağını anlatıyor.

• Araplar sizi çokça mebzul tanıyor. TRT bu yüzden mi sizi tercih etti?

30 yıldır doğrusu Gündüz Feneri coğrafyası ve Türkiye ortada uzay gemisi dokuyorum. Benim aynı tarafım Fellah. Babam Lübnanlı, babaannem ise Suriyeli. Darülfünun eğitimimi Beyrut ’ta tamamladım. Lübnan bağırsak savaşından sonra Türkiye ’ye geldim. 80 ’lerde merhum Turgut Özal bir zamanlar Arapların hep curcuna ve organizasyonlarına nida edilirdim. TRT ’nin Arapça kanalı açacağı duyulduğu anda Arap yapımcılar kapımı çalmaya başladı. Fakat ego Türkiye ’den tıpkı yapımcıyla çalışmayı yeğleme ettim.

• Lacerem aynı program yapacaksınız?

Etkin adına yayınlanacak programda Mısırlı tıpkı partnerim olacak. Kilogram ödeme yolları, güzellik sırları, tüp bebek, eş sorunları kadar bütün dünyadaki kadınları ilgilendiren konuları konuşacağız. İstanbul ’un gelişigüzel şeyini onlar çokça düşkünlük ediyor. Buradan onu göstermeye çalışacağız. Çokça sevdikleri sekans yıldızlarımız var: Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Songül Öden üzere. Onlarla söyleşiler yapıp izlettireceğiz, yemeklerimizi, mekanlarımızı tanıtacağız. Kuma makamları ve müziklerimizi terennüm etmek istiyorum. Bir Nice araştırı yaptım bu konularda. Programda müzik üstelik olacak. Sezen Katarakt ’nun Lanet İstanbul ve Gülşen ’in Of Of şarkısının Arabi versiyonu oralarda haddinden fazla popüler. Programda onları üstelik söyleyeceğim.

MAHARET KOL HADDINDEN FAZLA ZORLANIYOR

• Provalar başladı muhtemelen…

Başladı ve oldukça bitli çalışıyoruz. Çünkü haddinden fazla pres tıpkı gelişim. Başka aynı dilde o dili bilmeyen kişilerle yapıt hazırlamaya çalışıyoruz. Arabi sağdan sola yazıldığı için maharet ekibin üstelik işi tahakküm. Herkesin kafası karışıyor ama seçme dolaşma çalışmaya devam ediyoruz.

• Astrolojiyle ilgilendiren aheste çalışmalar yapıyorsunuz. Programda yıldız falcılığı bile olacak mı?

Haftada benzeri dolaşma astroloji ile ilgilendiren konuşacağım. Elbette biz ‘Şu şöyle olacak, bu hakeza olacak, kafanıza baş düşecek ’ demiyoruz. Gökyüzünün konumunu söyleyip belkili etkileri anlatıyoruz. Bir Vakitler şans böyleyken yaşananları anlatıp insanları tedarik almaya yöneltmeye çalışıyoruz. Seçkin öz Tanrı ’ın dediği gibi olur. Bunun ötesini kimse bilemez.

Yavuz durumdayız amma türe yerini bulacak

• Tıpkısı çevrim epey basının gündeminde vadi almıştı. Eşinizin davaları ne durumda? Maddesel sıkıntınız var mı?

Davalar bitmeme ediyor amma inşallah türe yerini bulacak. Elbette kim ağır durumdayız ve adaletin kırıtma etmesini bekliyoruz. Ego seçme ant helal paraya inandım. Çalışıp tekrar kazanacağım. Eşinin parasına sığınan kadınlardan değilim. Meziyetsiz kadınlar gibi varlıklı biriyle evleneyim, ölmeden imza alayım miras bana kalsın demedim tek ant.

ONE MINUTE OLAYINIBİLDİ

• Evet, söyledikleriniz hangi oranda gerçekleşiyor?

Sadece astrolojiyle ahiret yolculuğu üzere aynı şeyi kararlamak cins değil ama benim az buçuk apayrı hislerim birlikte sağlam. Söz Misali Osman ’ın (Yağmurdereli) irtihal edeceği günü, Ses ’nın (Sayan) boşanacağı haset gün adına aylar öncesinden söyledim. Seda ’nın programında ‘Üç dönme içinde cümle dünya Başbakanımızı konuşacak ’ dedim. One minute olayı oldu. bu arada Başbakanımızın İsraillilere gereken cevabı vermesine inanılmaz sevindim. Televizyonda izledikten sonradan Araplığım tuttu, camı açıp azarlama çektim.

• Peki Türkiye ve dünya için bu yılki öngörünüz neler?

Gökyüzünün bu yıl ki konumu, henüz önce gerçekleştiğinde dünyada neler ergin bu çok yüce. Dünyada Watergate ve İrangate talih bu konumdayken ortaya huruç. Haddinden Fazla önemli bilinmedik ilgiler dünyada bu yıl ortaya çıkabilir. Benzeri birlikte I. ve II. Dünya Savaşları gene talih bu yılki konumdayken ortaya hamiş. Bu üçüncü acun savaşı çıkma anlamına gelmez ama büyük bire bir çaba olayı yaşanabilir.

ESRA CENGİZ / STAR GAZETESİ

 

Bir Cevap Yazın