Zeynep Dizdar’dan şanlı yaz albümü!

12 ezgi saha düz albümde 4 slow 8 hareketli dans şarkısı var.

Albüme ismini veren terane “Ikbal Oyunu”, 70’lerde Ferdi Tayfur’un milyonlarca plak sattığı ve o yılları kasıp kavuran tıpkısı girişik bezeme cover. Albümde bu şarkının hem arabesk hem popüler versiyonu yapıldı böylelikle rastgele çeşit müziksevere ulaşıldı.

Albüm prodüktörü Erol Köse: “Zeynep Dizdar bugüne kadar hakkı utkulu dev aynı solocu o bu albümle zirveyi yakalayacaktır. Elektronik Beyin hileleri olmadan köken organik sesi ile okudu birlik albümü. Ferdi Tayfur şarkısını verirken önce Zeynep Dizdar dan demoyu dinledi ve gözleri doldu. ‘Çok bereketli aydınlık ücretsiz olarak sizindir’ dedi bu iri haysiyet bize…” diye sevincini dile getirdi.

Müzik sektörüne geçtiğimiz aylarda Ferhat Göçkün albümü ve zirveyi kahir Yıllarım Gitti albümü ile dönen Erol Köse 2 ayda ‘En haddinden fazla satan 3 şirket‘ ortada esasen yerini aldı.

Albüme adını veren Dilek Oyunu şarkısının klibi Sulh Manço’nun adsız sansız koleksiyonunda yer alıp gitaristine gönül ettiği soluk couppe woswos ile direktör Alişan Günay vasıtasıyla özel car cam (araba kamerası) ile çekildi.

Klipte Ankara Cesamet Opera baletleri çağcıl dans ve pandomim ile katıldı.

Albüm ve görümsetme bu hafta bütün tv radyo dijital platformlar ve enstrüman marketlerde yerini matlup.

Bir Cevap Yazın