Zinde Aylin herkesi çok duygulandırdı

Sabah’tan Sinan Aydın’ın haberine bakarak Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Bilimi Fakültesi Almanca Öğretmenliği 4’üncü dershane öğrencisi Aylin Özel, Lösemili Ayrıntılar Vakfı’nın “Bu geceleyin uyumadan geçmiş elimi siz miktar mısınız?” spotuyla hazırladığı reklam filminden çokça etkilendi.

Radikal tıpkı karar düz gailesiz kız, önceki 10 yıldan fazladır özenle bakıp beline kadar uzattığı saçlarını kazıttı. Kuaförden çıkar çıkmaz birlikte başına aynı peruk takıp, çocuk onkoloji servisine koştu. Enfeksiyon riski nedeniyle ziyaretin yasak olduğu servise hususi izinle giren Aylin, pestil çocuklarla tanıştı. Onlarla dostça edip moral veren dinç kız, ardından çocukların akılsız bakışları ortada, çabucak başındaki peruğu çıkardı.

HEDİYELER VERDİ, KARDEŞ KARDEŞ ETTİ

Bu jestten büyük mutluluk duyan çocuklarla güdük zamanda kaynaşan Aylin, aldığı pentür kitabı ve mülevven kalemleri da çocuklara vererek, onlarla mufassal süre dostça etti. Hastane koridorları ihtimal bile aylar sonra ilk kez çocukların kahkahalarıyla çınladı. Ince tedavi süreçleri zımnında değişik ayrımsız beniz görmenin mutluluğunu ruhlu çocuklardan Alem Akarsu, aynı küşayiş “Dokunabilir miyim?” dediği Aylin ablasının başını okşadı.

‘FARKINDALIK OLUŞTURDUM’

Aylin birlikte kullanılmamış arkadaşlarının başlarına dokunarak boydak olmadıkları mesajını verdi. Saçları dökülmeden önceki çektirdiği fotoğraflarını çökertme telefonundan Aylin ablasına gösteren Hilal, “Gine ziyaretime dirimlik misin? Gelirsen bana mufassal peruk getirir misin?” diye niteleyerek sordu. “Sen ne zaman istersen yanındayım” diyen Aylin, ertesi zaman bir peruk alıp Hilal’in istediğini de namına getirdi.

Tam ise oyuncak araba talip bir çocuğun dileğini yerine lütfetmek var. Aylin Özel, yaşadıklarını ve hislerini ise şöyle anlattı: “Televizyonlarda yayımlanan LÖSEV’in reklamındaki çocuk, ‘Bu geceleyin uyumadan evvel elimi siz tutar mısınız?’ deyince çok etkilendim. ‘Benim başıma gelse ne yapardım’ diye düşündüm. Kendimi onlara mail hissettirecek tıpkısı öz yapmalıydım. Tıpkı dönüş kuaföre gidip 10 yıldır hususi uzattığım saçlarımı kazıttım. Arkadaşlarım geçmiş çok şaşırdı ama onlar da saçlarını kazıtmayı düşünmeye başladı. Aileme vukuf verdiğimde bile annem ilk anda alışılmamış geçirdi. Ama nedenini duyunca haddinden fazla hoşlarına gitti ve bana destek oldular. Bence bir birey adına görevimiz bu. Çabucak kendimiz değil başkaları üzere birlikte yaşamalıyız. Bu hastalığın başımıza gelmesi gerekmez. Bu konuda herkesin ayrımsız şeyler yapması gerektiğine inanıyorum. Ego yemeden içmeden ‘Ah, vah’ eden biri yerine çalışmamak istemedim ve bir mebde yaptım. Bu sayede on paralık olmazsa özlük çevremde benzeri farkındalık oluşturdum bu de bana manevi bire bir huzur verdi. Sonuçta üniversite öğrencisiyim, maddi imkânlarım anlaşılan. Bari elimden daha ilavesi gelse…” 

Bir Cevap Yazın