Zuhal Topal’daki skandal davalık oldu!

MedyaRadar’bile düzlük düzlük habere bakarak Adnan Bey nikah masasında herşeyden bilgisiz gözyaşları içre Nargile Hanım’ı beklerken nazik tıpkı baziçe düzenlenmiş ve programa nikah memuru olarak çıkan Öz Bozkurt’un gerçekte eriştirme servisinde taşıtçı yerine çalıştığı ortaya çıkmıştı.

İŞTE SKANDAL OLAYIN GÖRÜNTÜLERİ (VIDEO)

İŞTEN ATMAKLA TEHDIT ETTİLER

Yaşanan bu skandalın ardından Bozkurt, programın yapım şirketi Sobe Film Prodüksiyon Hiz. ATLATMAK yöneticisi Zeynep Esra Peker, izlence çalışanları Aslı Kaprol ve Merve Çelik‘tan müddei oldu.

Düzme nikah memuru Arı Bozkurt şikayetinde şu ifadeleri kullandı:

20.10.2015 tarihinde “Zuhal Topal’la Muta Nikâhı” isimli evlilik programında tarafıma SOBE FİLM PRODÜKSIYON HİZ. NAN yöneticisi ZEYNEP ESRA PEKER’İN buyruk verdiğini söyleyerek ASLI KAPROL ve MERVE ÇELIK eliyle nikah memuru kıyafeti verilerek giymem istendi ve nikah memuru kadar davranarak programda düz almam yönünde tartı yapılmıştır. Ben esasen çoban namına çalışmakta isem üstelik bu programda istenileni yapmamam halinde işten çıkarılmam amacıyla aksiyon sahiplerinin aranacağı söylenerek korkutuldum. İşimden olma korkusu ile elbette bunun tıpkısı seyretme oyunu üzere önceleme edileceğini düşündüğümden istenileni mecburen yaptım.”

Sistem demincek çıkan haberlerin ve cali nikah memuru skandalının peşi sıra FOX TV yönetiminin ve RTÜK’ün ne yapacağını alçalma ediyor.

İşte Sili Bozkurt’un dava dilekçesi;

İSTANBUL CUMHURIYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYET EDEN : Temiz Bozkurt

SİKAYET EDİLEN : 1- Aslı Kaprol
2- Merve Polat
3- Sobe Film Produksiyon Hiz. AŞ yöneticisi
Zeynep Esra Peker
Cendere Cad. Geçim Mah. Sarıyer, İstanbul

CÜRÜM VE TARİHİ : 20.15.2015

AÇIKLAMALAR :

1) 20.10.2015 Tarihinde ” Zuhal Tapol’la Tezevvüç” isimli evlilik TV programında tarafıma Sobe Film Produksiyon Hiz. ATLATMAK yöneticisi Zeynep Esra Peker’in emir verdiğini söyleyerek Aslı Kaprol ve Merve Çelik eliyle nikah memuru kıyafeti verilerek giymem istenmiş ve nikah memuru üzere davranarak programda düzlük almam yönünde ağırbaşlılık yapılmıştır. Ego aslında şoför yerine çalışmakta isem bile bu programda istenileni yapmamam halinde işten çıkarılmam amacıyla iş sahiplerinin aranacağı söylenerek korkutuldum.

bahis konusu program avrat ve erkeklerin birbirlerine arzulu olduğu ve muta nikâhı kararı verenlerin evlendiği bir izlence olup, bu karara verenlere da seyircilerin önünde şevahit nezdinde ve nikah memuru eşliğinde evlendirilmesi konusunda kuruludur. Ben 20.10.2015 günlü yayında Sobe Film Produksiyon Hiz. ZIYAN ETMEK yöneticisi Zeynep Esra Peker’in mir verdiğini söyleyerek Aslı Kaprol ve Merve Çelik vasıtasıyla bana nikah memuru kıyafeti verilerek bunu giymem ve nikah masasında oturmam istenmiştir. İşimden olma korkusu ile ve tabiatıyla bunun bir temsil oyunu kabilinden lanse edileceğini düşündüğümden istenileni mecburen yaptım. Gerçeği ise beni programda görenlerden ve medyada yer düzlük haberlerden öğür bulunmaktayım. Bu sebeple beni bu işe zorlayanlardan ve izlence yapımcılarından ve yetkililerinden şikayetçi gelmek zorunluluğu doğmuştur.

2) Ben sonraki günlerde medyada çıkan ve özlük fotoğrafımın dahi meydan aldığı haberleri görünce şoka uğradım. Benim hakikat nikah memuru olarak gösterildiğimden on paralık mi on paralık haberim olmayıp, baskı ayrımsız duruma düşerek mağdurluk yaşamaktayım. Bu sebeple uğrayacağım seçme çeşit maddi ve manevi tazminat talepleri ve işçilik haklarıyla ilgili doğabilecek haklarım amacıyla mahkemelere müracaat hakkımı da gizli tutmaktayım.

Benim bilgisizliğimden ve tecrübesizliğimden faydalanılmış, işim ayrımsız tehdit unsuru yerine balkon ve bunu yapmam mecburi tutularak kandırılmış bulunmaktayım. Bunun benzeri cürüm olabileceğini üstelik düşünmedim. Iri aynı sıkıntı ve mağduriyet içerisindeyim.

Ayrımsız başı yerde kabil fotoğraflarım medyada düz almakta olup, buna faktör olan evet birlikte olanlardan şikayetçiyim.

Izlence sonrasında medyada düzlük kayran haberlerde

( http://www.sabah.com.tr/medya/2016/01/11/zuhal-topal-dahi-cali-nikah-memuru-skandali ) 20.10.2015 tarihinde yayınlanan “Zuhal Topal’la Tezevvüç” isimli TV programındaki nikah memurunun ayrımsız programda çalışan tarafımın olduğu ve nikah memuru olarak önceleme edildiği kayran almaktadır. İşimden olacağım korkusu yaratılarak bunu yapmaya zorlayıcı ilgililerin bu konuda cezalandırılmalarını arzu ederim.

Yukarıda açıkladığım için ve yapılacak tetkik neticesi Savcılığınızın re’sen gözeteceği hususlardan kontekst; programın yapımcıları olan ibret ya üstelik şüpheliler için soruşturma başlatılarak haklarında muktezi cezanın verilmesini saygılarımla bildirme ve temenni ederim.

15.01.2016
Şikayetçi
Sili Bozkurt

Bir Cevap Yazın