Zuhal Topal’ın programında skandallar sürüyor

Takvim’dahi vadi düz habere göre kıygın edildiğini dile getiren eloğlu adayı Adnan İrişme, Zuhal Topal’la Izdivaç programı amacıyla yaptığı suçlamada şunları dile getirdi: “Sevdiğim avrat Nargile hanımla tamlık evraklarımızı hazırlayıp evlilik günümüzü aldık. Bize söylenen tarihte ego stüdyoda hazır bulundum. Gelini örtmek istediğimde Nikahtan geçmiş rüyet, uğuru kaçmasın dediler. Bunun üzerine balaban ayrımsız heyecanla oturduğum Nikah masasında evleneceğim emanet olan Nargile hanımın gelmediğini duyunca yepyeni oldum. Stüdyonun kenarında muntazır ekibe Nargile’yi sorduğumda bana takım ayn işareti yapıp, ‘Sus zinhar ağzını açma’ dediler. Evvel bunun benzeri mizah olduğunu düşündüm. Ama Nargile Hatun telefona bağlandığında yepyeni oldum. Iz bittiğinde beni düşürdükleri durumdan ufuk gururum haddinden fazla incindi. Tüm aileme ve çevreme alçak oldum. Bu sebeple ağlamaya başladığım sırada ikinci tıpkı şokla karşılaştım. Düzme nikah memuru olduğunu öğrendiğim Katışıksız Bozkurt yanıma gelip acınma, ağlama dedi. Henüz Sonradan bana ego nikah memuru değilim, seyircileri getiren şoförüm. Beni birlikte bu yayına cebren çıkardılar dedi. Program çalışanlarına bana bozukluk bunu yaptıklarını sorduğumda elimizde sana ilgili resimler var, seni tüm Türkiye’ye namert ederiz diye tehdit ettiler. Antrparantez bu şikayeti yaparsam, ailemin başına elem şeyler geleceğini söylediler. Bunun konusunda tıpkı müddet elan yayına aylamak zorunda kaldım”

Çekimci Zeynep Esra Peker, program ekibi Aslı Kaprol ve Merve Polat’tan şikayetçi olduğunu ifadesine ekledi.

İşte kıygın eloğlu Adnan İrişme’nin ülkü dilekçesi:

18.01.2015

İSTANBUL CUMHURIYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYET EDEN : Adnan İRİŞME

ŞİKAYET EDİLEN :

1) Sobe Film Produksiyon Hizmetleri A.Ş yetkilisi Zeynep Esra PEKER

2) Aslı KAPROL

3) Merve POLAT

YANLIŞLIK VE TARİHİ : Türk Ukubet Kanunu 264. md. gereği “Zuhal Topal’la Izdivaç Programı” nın 20.10.2015 günlü yayınında düzme nikah memuru kullanılması, TCK 106, TCK 107. md., TCK 125. md ve Savcılığınızca resen gözetilecek olan …

İŞTE SKANDAL OLAYIN GÖRÜNTÜLERİ (VIDEOTEYP)

AÇIKLAMALAR :

1) Elan önce 2014 senesinde Fox Tv’de yayınlanan Esral Erol’la Muta Nikâhı programında namzet yerine yer alıyordum. Henüz sonradan programın FOX Tv’deki yayınının sonuç bulmasından bilahare aynı kanalda “Zuhal Topal’la Evlenme” isimli TV programına beni Aslı KAPROL telefonla arayarak “Senin gene bu programa katılmanı istiyoruz, Esra Erol’un programına gitmeyi düşünüyorsan gidemezsin çünkü elimizde senin sözleşmen var eğer gidecek olursan 50.000 TL sevgili açarız” diye gözdağı etti. Bunun üstüne beni İstanbul’a getirttirdi ve benimle Ayazağa’daki stüdyoda yüzyüze görüştü. Tıpkısı şeyleri tekrarladı. Şayet aksini yaparsan seni süründürürüz, seninle uğraşım, başına aksiyon alırsın, bu işten sıyrılamazsın, Zeynep Esra PEKER’in da bu konudaki değişmez talimatı böyle, dedi. Ben da başıma tıpkı bela ati diye korktuğum için almak zorunda kaldım. Sonunda korktuğum amacıyla almak zorunda kaldım ve programda istemediğim halde beni yayına çıkardılar.

2) 20.08.2015 Günlü ” Zuhal Topal’la Muta Nikâhı” isimli TV programında, Nargila BAİRAMOVA isimli can bana talip adına programa geldi. Çalışkan yayına imdi ve 21.08.2015 tarihinde de kendisi ile görüştükten, tanıştıktan sonradan değişmeyen andaç adına programda tamlanan kısımda kararımın olumlu olduğunu canlı yayında söyledim. Ve kendisi ile tığ birbirimiz temyiz etmek üzere arkadaşlığa başladık.

3) İşin pahal boyuta geleceğini anlayınca kendisini ailem ile ülfet etmek için Çerkezköy’e götürdüm. Ailem ile tanıştılar ve bizde misafir ettik ve ondan sonradan Nargila kadın İstanbul’a döndü. Daha sonra programın 13 Ekim 2015 günlü yayınında; ailem ile tanıştığını, görüşmenin karşıt geçtiğini hareketli yayında açıkladı. Bu açıklamayı yaptığı yayında üstelik kanaldan ayrıldığını, programda artık düz almayacağını açıkladı ve Nargila hanımla birlikte ayrımsız daha üstelik görüşemedim.

4) Bu açıklamasından sonradan beni müşareket çalışanlarından Aslı KAPROL telefonla arayarak, Nargila hanımla kendisinin görüştüğünü ve onu kandırma ettiğini söyledi. Ben üstelik Aslı Kaprol’un beni araması ve bunları söylemesi üstüne ailem ile görüştüğümü, benim bile niyetimin evliliktir dedim. Beni kanala çağırdı 16 Ekim 2015 günlü yayına çıkmamı ve nikah tarihimi 20 Ilk Teşrin 2015 olarak açıklamamı söyledi. Yayına çıkıp bunu söylememi istedi. Bunun üstüne yayına çıkıp bunu yayımlamak zorunda kaldım.

5) Kendisi nikah işlemleri üzere mukteza işlemleri başlatacağını söyleyerek benden lüzümlu evrakları istedi, namına kimlik fotokopimi, ikametgahımı ve resimlerimi verdim. Hekim muayenesi işlemleri için ise Nargila hanımla ikimizi alay malay hastaneye henüz sonrasında bile Belediyeye göndereceğini söyledi. Buna inandım.

6) 20 Ilk Teşrin 2015 günlü programa Nargila kadın ile evleneceğime inanarak çıktım. Stüdyoda nikah masası ve nikah memurunun hazır bulunduğunu gördüm. Nargila hanımın nerede olduğunu Zeynep Esra Peker, Aslı Kaprol ve Merve Polat’a sordum. Hazırlıkları birlikte yapıyoruz, Nargila eş burada stüdyoda dediler. Değişmez mi diyerek sordum, yemin ederiz ki şu an stüdyoda dediler.

7) Bunun konusunda yayına çıktım, masaya oturdum ve kendisinin gelinlikle gönül girmesini beklemeye başladım. Fakat Nargila kadın çalışkan yayına şikayetçi olduğum eşhas yoluyla telefonla bağlattırılarak “Ben ötekisi ile eseme evliliği yapacağım ve benim hayatımda şu zaman birisi var, Adnan’la evlenmeyi düşünmüyorum, şu zaman hayatımdaki yaşama ile evleneceğim” dedi. Bu yayına ilgilendiren görüntülerde bile mevcuttur.

8) Duygularım paramparça oldu, gururumla oynandığı amacıyla stüdyodan hariç çıktım, ağlamaya başladım o tam kamu personeli kıyafeti giymiş yerine elan sonra sahte nikah memuru olduğunu öğrendiğim Saf Bozkurt yanıma geldi, tasa ağlama dedi. Kendisine teşekkür ettim ve hangi belediyeden geldiğini sordum. Bana ben nikah memuru değilim ve seyircileri getiren şoförüm, beni birlikte bu yayına zorla çıkardılar. Zeynep Esra Peker, Aslı Kaprol ve Merve Polat’ın işimden etmekle zılgıt ettiler dedi. Bunun üstüne tayf kırıklığım yüzünden yıkıldım. Nikahın düzmece olduğunu o tam bu itiraf üstüne anladım. Zeynep Esra Peker, Aslı Kaprol ve Merve Polat’ın yanına giderek bu düzme nikah işini Münezzeh Bozkurt’tan öğrendiğimi, bu düzemece nikahı kendilerinin düzenlediğini, onurum ve kişiliğimle Türk halkı gözetiminde beni ve ailemi soysuz ettiklerini, kendileri karşı şikayette bulunacağımı söyleyerek ayrıldım. O esnada “elimizde sana ait resimler var, senin bu resimlerini yayınımızda ve basında çıkartırız seni Türkiye’ye ağır ederiz” dediler. Ayıca bu şikayeti yaparsam benim ve ailemin başına acı şeyler yapacak adamlarının dadanacağını ve bunun sonucunda öldürteceklerini dahi söylediler.

9) Bu tehditleri neticesinde beni zorlayarak yayına bitmeme ettirdiler . Korktuğum amacıyla bugüne büyüklüğünde şikayette bulunamadım. Ancak, 11 Ev 2016 tarihli basında bilim ortaya çıkınca ego birlikte bundan bunaltıcı alarak şikayette bulunmaya karar vererek bu dilekçeyi hazırladım.

10) 11 Ocak 2016 tarihinde bu bilgi basına çıkınca beni Aslı Kaprol 0 537 364 77 59 numaralı telefonundan 0 536 271 05 99 numaralı telefonumu geceleyin saat 23:30 civarı arayarak ‘İstanbul’a kanala gelmemi, gelmezsem başıma gelecekleri hayalet bile edemeyeceğimi söyledi’. Ego da korkuyla işimden da müsaade alarak 12 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’a geldim. Sobe film’in çekimleri yaptığı Ayazağa’daki stüdyosuna gittim. Aslı ve Merve benimle konuşarak; ‘Ortaya sâdır sahte nikah skandalından haberin var, kesinlikle bire bir açıklama yapmayıp savcılığa hakkımızda cürüm duyurusunda bulunmayacaksın yoksa ölürsün’ dediler. Bu müşavere stüdyonun kafeteryasında oldu. Zaten aynı şikayette bulunsam birlikte programa katılan Düş, Şendoğan, Hanife, Ayten ve Ahmet’in Sobe filmin elemanları olduklarını, şirketten aylık aldıklarını bu nedenle aleyhime anbean şehadet yapabileceklerini belirttiler. Bu eşhas Sobe film şirketinden maaş almakta olup iddialarımın ortaya konması açısından şirkete ilişkin bu şahıslara kesilen makbuzların tespiti bakımından inceleme yapılmasını dilek ederim. Sobe film yönetimi ve bu adaylar maaş aldıkları amacıyla bayan ve erkek taliplerin Türk halkının duyguları ile oynuyorlar. Sobe film yönetimi mevrut taliplere sonsuz “suratsız” yanıt verdiriyorlar. Bu iddialarım kaynak arşivlerinde bile mevcuttur. Orada kesinlikle evlenme amacı ile bulunmamaktadırlar. Sobe film vasıtasıyla bu şahıslar yönlendiriliyorlar.

Antrparantez, Nargile hatun bu planlı yapmacıklı nikah olayından sonra kanala Sobe film aracılığıyla mankafa getirilerek yayına çıkartıldı. 13 Teşrinisani 2015 tarihli nişane incelendiği devir görülecektir kim program sunucusu Zuhal Topal de yayında ‘Nargile eş ile sürekli temas halinde olduklarını, onunla ilgilendiklerini’ faal yayında açıklamıştır.

Çıktı bu gözdağı ve şantajlara elan fazla ölüm korkusu ile devam etmek bile istemediğimden, nefis haklarım kötülük gördüğünden ve yukarıda açıkladığım için ve yapılacak tetkik neticesi Savcılığınızın re’sen gözeteceği hususlardan yağlık; şikayetçi olduğum birlikte debi ederek suça karışma olan şüpheliler hakkında anket başlatılarak haklarında lüzumlu cezanın verilmesini saygılarımla yeryüzü ve arzu ederim.

Şikayetçi

Adnan İRİŞME

Bir Cevap Yazın