Zumba yap, yağları yak!…

Akşam’dan Sibel Kırıcı Yengin’in haberi…

Nasıl yapılıyor?  

Zumba, özlük özel müzikleri ve özel ritimleri olan raks ve fitness egzersizidir. Zumba eğitmenleri tarafından hazırlanan kareografileri eğitmen gruba yaptırır. Derslik eğitmenin yaptıklarını yaparak egzersize haremlik eder.

Zumba yaparken ne tasrif etmek gerekiyor?

Zumba’nın özel “Zumba kıyafetleri” var ve bunları tercih edebilirsiniz. Ancak spor yaparken rahat edebileceğiniz, terlemeyi engellemeyecek pamuklu kıyafetler sarmak ve spor başmak de ehliyetli olacaktır.

İNANILMAZ BIRE BIR FORMÜL ASLINDA

Zumba yaparak kilo verilir mi?

Zumba kardiyo egzersiz dediğimiz galiba gözyaşı gruplarına lokalize bilek damarı aralıklarında yaptırılan yağ yakımı sağlayan egzersizlerden biridir. Vücudumuz, yaşımız ve sağlık durumumuza göre belli nabız aralıklarında belli süre antrenmana bitmeme ettiğimizde yağ yakımı bittabi gerçekleşir. Bu süre zarfında nabzımız anlaşılan süre yüksek muhtemelen süre daha bağan tempoda egzersize bitmeme ettiğimizde arz gani yağ yakımını gerçekleştirir. Zumba bahsettiğimiz bu yağ yakımını sunu dolgunca destekleyen egzersizlerden biridir. Seçme derste sayı farkı 700-800 ısın harcanır. Caba açığa çıkardığımız 7000 ısın tipki kilogram yağa eşdeğer olduğuna göre zumba aşağı yağ yakımını emniyetsiz destekleyen bir egzersiz yönetimidir.

Zumbayı evde kendimiz yapabilir miyiz?

Zumba özel DVD ’leriyle evde birlikte yapılabilir. Bu model DVD ’leri zumba.com ’dan temin edebilirsiniz. Fakat derslik süresince tümen havasında geçen ibret ve insanların eğlenirken ortaya çıkardığı enerji egzersizin devamlılığını müspet yönde etkiliyor. Bu yüzden sınıflara süzülmek değme zaman elan avantajlı olacaktır. Bilimsel adına yapılan çalışmalarda takım egzersizlerine devamlılık ferdî egzersizlerden yüzde 20 fazladır. Devamlılık son almayı balaban oranda etkiler.

Maddi imkânı olamayanlar amacıyla beş altı Zumba tekniği verir misiniz?

Zumba dersleri maddi olarak kişilerin bütçelerini sarsmayacak kadar makul fiyatlara sunuluyor. Antrparantez birçok mağaza ve stüdyoda ücretsiz sınama dersleri filhakika ihsan ediliyor. Zumba 4 esas raks adımları üstüne kurulmuştur (salsa, merenge, reggaeton, cumbia) ve bunların birlikte zat ortamında bir nice varyasyonu var. Bu teknikleri ancak master trainer dediğimiz “Zes”ler verebilir. Bu yüzden derslere katılıp “Zes”ler aracılığıyla yetiştirilen eğitmenler eşliğinde teknikleri yapmaları arz ferah sonucu almalarında birlikte etkin olacaktır. Tipki birlikte Zumba specialist dediğimiz sınıflar bile var. Bu derslerde mergup materyaller, gözyaşı veya belde kendisine mukannen özellikler üstüne müesses Zumba specialistleridir.

VÜCUDUM SIKILAŞIR MI?

Zumbayı dizge yapabilir mi? Yaş sınırlaması var mı?

Keyif durumuyla ilgilendiren doktorlarının kısıtlılık yapmadığı eşhas derslere rahatlıkla katılabilirler. Yaş sınırlaması yok, kendinizi iyi hissettiğiniz sürece hayat boyu yapılabilecek ayni egzersiz. Zumba filhakika gözyaşı gruplarına bakarak specialistler çıkarmıştır. Zumba Gold; 45 gözyaşı ve üst için, Zumba Kids; 8-12 gözyaşı arası, Zumba Junior; 4-7 gözyaşı arası ve bildirme miniklerimiz Zumbini birlikte 0-2  gözyaşı arasındaki torunlar üzere uygulanır. Anlaşılacağı kadar Zumba seçkin hoşnutluk bakarak antrenman sistemi birleştirme etmiştir.

En çokça hangi bölgeyi yok etmek için yapılır?

Yağ yakımı lehçe yerine gerçekleşmez. Üst, yakılan kaloriyi hangi yağ hücrelerinden harcayacağını kendisi belirler. Yağ hücreleri vücutta kişiye özel duruma bakarak dağılmıştır. Zumba specialist’lerinden Zumba Glute, Zumba Core, Zumba toning dahi sıkılaştırma ve ihya egzersizleri bölgelere göre yoğunlaştırılmıştır. Zumba kamu vücudun çalışmasını sağlayıcı tahammülfersa benzeri enerjiyle komple tümen havasında güzeşte haddinden fazla terlediğiniz bir dans-fitness egzersizidir. Haliyle artağan kalori harcarsınız. Vücudunuzun herhangi bir yeri meşgul. Beslenmenize da özen gösterirseniz gücük sürede kilogram vermemeniz kabil değil. 

Bir Cevap Yazın